torek, 21. junij 2016

Maticu srebro in praktična nagrada!

Danes je na OŠ Milana Šuštaršiča v Ljubljani potekal šesti letošnji turnir najmlajših do 10 let. Naš mladi član Matic Nareks je znova dokazal, da mu je mesto med najboljšimi v državi. Znova ni izgubil nobene tekme, remiziral je tudi s končnim zmagovalcem. Med več kot štirideset tekmovalci je osvojil odlično drugo mesto absolutno, kar je pomenilo srebrno medaljo in lepo praktično nagrado za najboljšega v letniku 2006.

Čestitamo!

sreda, 15. junij 2016

Ciklus hitropotezni ŠK Griže 5(9)/2016-14.06.2016

V Grižah je potekal peti letošnji hitropotezni turnir v sklopu letnega ciklusa, ki ga organizira ŠK Griže. Nastopilo je osemnajst igralcev. Zmagal je Goršek Gregor iz ŠK Žalec. Od članov našega društva je nastopil Šincek Štefan in končal na devetem mestu.

Čestitamo!

torek, 14. junij 2016

Ciklus hitropotezni ŠK Žalec 6/2016-13.06.2016

Knez Marjan se je udeležil hitropoteznega turnirja v sklopu ciklusa, ki ga organizira ŠK Žalec. Med trinajstimi igralci je zmagal predstavnik domačega kluba Brinovec Dušan. Predstavnik našega društva je končal v zlati sredini kot šesti.

Čestitke!

ponedeljek, 6. junij 2016

Redni mesečni turnir ŠD Savinjčan Šempeter 03.06.2016

Naše društvo je pripravilo redni mesečni turnir, ki poteka vsak prvi petek v mesecu. Nastopilo je enajst šahistov iz okoliških šahovskih društev in klubov. Zmagal je član ŠK Žalec Tomo Studnička pred Peternel Jožefom iz ŠD Savinjčan ter Lorenčak Ivom iz ŠK Griže, ki sta si delila drugo mesto.

Čestitamo!

četrtek, 2. junij 2016

Prvenstvo Evropske unije 2016, Mureck 02.-11.08.2016

Za Prvenstvo Evropske unije, ki bo potekalo med 02. in 11.08.2016 v Murecku je selektor mladinske šahovske reprezentance izbral direktno uvrščene igralce in uradnega spremljevalca na prvenstvu. Od igralcev so bili izbrani Klara Vidmar (U14), Tina Urbanč (U12), Vesna Mihelič (U10) ter Jure Kumin (U8). Uradni spremljevalec na prvenstvu bo Damijan Nareks iz Šahovskega društva Savinjčan Šempeter.

Spremljevalec prevzema celotno komunikacijo z organizatorjem prvenstva, izbranimi igralci in njihovimi starši oz. spremljevalci ter tudi z morebitnimi dodatnimi igralci in njihovimi spremljevalci na prvenstvu.

Vsa morebitna vprašanja v vezi prvenstva naslovite na sdsavinjcan@gmail.com ali na telefonsko številko 051-630-679. Dodatne informacije najdete tudi na http://www.jugendschach.at/
Zadnji dan za oddajo prijave igralcev organizatorju prvenstva je 28.06.2016.

Prosimo, da prijave uredite pravočasno preko uradnega spremljevalca.