sobota, 3. december 2016

Memorial Stanka Skoka in Martina Štormana 2016

ŠD Savinjčan Šempeter je pripravil v prostorih društva memorialni turnir v spomin na šahista Stanka Skoka ter Martina Štormana. Na turnirju, ki se je odvil 02.12.2016, je v odličnem in prijateljskem vzdušju sodelovalo kar triindvajset šahistov iz okoliških šahovskih društev in klubov.

Predstavnik našega društva Šincek Štefan je z odličnimi igrami postal zmagovalec turnirja. Drugo mesto je osvojil Golob Hubert iz ŠK Šmarje pri Jelšah, tretje pa Tomo Studnička iz ŠK Žalec. Najboljši trije so si priborili pokale.

Tokratni turnir pa je bil tudi nagradni. Tako je kar prvih pet prejelo lepe praktične nagrade, poleg že omenjenih tudi Grčar Janez iz ŠK Zagorje ob Savi ter Nareks Matic iz domačega šahovskega društva. Prav slednji je kot najmlajši udeleženec presenetil vse tekmovalce in osvojil odličnih pet točk, enako kot tretje uvrščeni. Prav vse tekmovalce smo nagradili s skromnim čokoladnim presenečenjem.

Društvu smo v uporabo predali tudi tri nove šahovske ure.

Čestitke organizatorjem za lepo pripravljen turnir in vsem nastopajočim!