nedelja, 6. december 2015

Matic brez poraza neposredno uvrščen na državno prvenstvo!

V soboto 5.12.2015 je na I OŠ Celje potekalo področno posamično šahovsko OŠ prvenstvo.

OŠ Petrovče je zastopalo 11 učencev, na prvenstvu jih je spremljal g. Peternel, predsednik našega društva in šahovski mentor na OŠ Petrovče.

Pestra mešana ekipa izkušenejših in mlajših nas je navdušila. Tudi tokrat nismo ostali brez medalje! Matic Nareks, ki je komaj oktobra dopolnil 9 let, je letos prvič zaigral v kategoriji U12, to je leto ali dve starejših fantov. Znova je pokazal svoj razkošen talent in brez poraza s 6,5 točk od 7 možnih osvojil naslov podprvaka. To pa seveda pomeni, da se je neposredno uvrstil na državno prvenstvo OŠ, ki bo v mesecu januarju v Kozjem. Veliki met je uspel tudi Čeh Brežnik Lovru, ki se je v kategoriji fantov U15 uvrstil na četrto mesto, ki je tudi prineslo neposredno uvrstitev na državno prvenstvo v januarju.

Tudi od ostalih nihče ni razočaral, pokazali so odlične borbe in kaj kmalu bodo kos tudi najboljšim nasprotnikom.